Міжнародна група вчених заявила про те, що тропічні мурахи можуть влаштовувати спеціальні сітки на небезпечних ділянках шляху. Такі мережі рятують їх співтоваришів від падіння, повідомляє Naked science.
У ході дослідження вчені спостерігали за тропічними мурашками Ecitoninae, які ведуть кочовий спосіб життя. Вони також здатні об'єднуватися, утворюючи живі «мости» над перешкодами. Вчені проводили експерименти в природних умовах, створюючи для мурах такі перепони і спостерігаючи за їхньою поведінкою. Комах направляли так, щоб їхній шлях пролягав через невелику платформу, кут якої можна було змінювати в межах від 20 до 90 градусів.
Виявилося, що якщо кут нахилу платформи не перевищував 40 градусів, мурахи проходили її без проблем. Якщо ж кут нахилу був занадто великим і комахи могли зісковзнути з платформи, частина мурах зчіплюються, утворюючи «сітку», яка утримувала побратимів від падіння. Чим більшим був нахил, тим швидше утворювалася сітка і тим густішою вона була.
За словами вчених, така складна на перший погляд поведінка виникає з простих реакцій окремих особин і не потребує будь-яких комунікацій між ними. Моделювання дослідників показало, що сам факт зісковзування змушує мурах зчіплюватися, утворюючи сітку. Чим більше особин ковзають, тим швидше така сітка з'являється.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше міжнародна група вчених зробила рентгенівські знімки грудної клітини мурах і вивчила їхні м'язи та внутрішній скелет. У результаті дослідникам вдалося з'ясувати, чому ці комахи такі сильні. Виявилося, що сила мурах пов'язана з втратою здатності літати.