Польські вчені заявили про те, що міжзоряна комета Борисова (С2І/Borisov) може розколотися, пролітаючи через Сонячну систему. Як повідомляє "Популярная механика", астрономи спостерігають на об'єкті спалахи, які свідчать про те, що його ядро розколюється.
За словами дослідників, спалахи на кометі спостерігалися в березні двічі. "Така поведінка свідчить про триваючу фрагментацію ядра", - зазначили вчені.
За їхніми словами, найбільш ймовірно, що спалахи на кометі були викликані її зближенням із Сонцем. Як і інші подібні об'єкти, вона є шматком льоду, який розтоплюється при проходженні повз зірки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
С2І/Borisov рухається на швидкості близько 150 тисяч кілометрів на годину, вона була відкрита в серпні минулого року. До середини 2020 року вона почне рух у міжзоряний простір, де буде дрейфувати, поки що, мабуть, якось не увійде в іншу зоряну систему.
Ще одним відомим на даний момент міжзоряним тілом є астероїд Оумуамуа. Міжзоряний астероїд був виявлений в Сонячній системі в жовтні 2017 року. Небесне тіло має незвичайну сигароподібну форму, а його довжина-близько 400 метрів, у 10 разів більша, ніж ширина.