UA / RU
Підтримати ZN.ua

Meta представила генератор музики та шуму на основі ШІ

Він дозволяє створювати музику за допомогою текстових підказок.

Компанія Meta представила модель штучного інтелекту з відкритим кодом AudioCraft, що дозволяє формувати музику чи звуки за допомогою текстових підказок. У самій компанії заявляють, що за допомогою нової розробки "музиканти можуть створювати нові композиції без необхідності грати навіть одну ноту на інструменті".

AudioCraft складається з трьох моделей: MusicGen, AudioGen та EnCodec. Перша була навчена музикою, яка належить Meta за ліцензійними правилами. Вона створює музику на основі текстових даних, які вводить користувач. AudioGen була навчена загальнодоступними звуковими ефектами і може генерувати різні звуки на основі запитів. А EnCodec дозволяє покращувати якість музики.

Читайте також: В Україні розпочали роботу над правовим регулюванням штучного інтелекту

Як відзначає The Verge, Meta - не перша компанія, яка вирішила об'єднати музику та штучний інтелект. Так, Google має MusicLM – велику мовну модель, яка генерує музику, але не доступна широкому колу користувачів. Крім того, якийсь час вірусною була згенерована ШІ пісня з голосами, схожими на Дрейка та The Weeknd, а потім її видалили.

Видання також зазначає, що поки що створена AudioCraft музика не звучить як щось, що підходить для створення хітів. Але Meta вважає, що її нова модель може відкрити нову хвилю пісень так само, як синтезатори змінили музику, коли вони стали популярними.

Поки цивілізований світ стурбований стрімким розвитком технології, говорячи про загрози та необхідність різного роду обмежень у цій галузі, частина українців не знає про ШІ чи здебільшого грає з ним, створюючи картинки палаючої Москви у Midjourney та навчаючи ChatGPT правильно відповідати на вітання «Слава Україні!». Як українці використовують нові технології, розповіла Юлія Самаєва у своїй статті «Ставлення українців до штучного інтелекту напрочуд легковажне. Дарма».