Американські вчені заявили про те, що в розрахунку на одиницю отриманого доходу майнінг криптовалют потребує більше енергії, ніж традиційний видобуток копалин з надр Землі. Як повідомляє Naked science, майнінг вимагає величезних навантажень на обчислювальні мережі, що призводить до колосальних витрат енергії і створює значне навантаження на природу в масштабах всієї планети.
У ході дослідження вчені підрахували кількість енергії, яку споживають мережі для майнінгу найбільших криптовалют: Bitcoin, Ethereum, Litecoin і Monero. Виявилося, що тільки в мережі Bitcoin проводиться близько 50 квінтильйонів операцій на секунду. З розрахунку на кожен отриманий долар США такі обчислення вимагають 17 МДж енергії, тобто в три рази більше, ніж видобуток золота, платини і рідкоземельних металів.
Енергетичні витрати на інші кріптовалюти оцінюються вченими у 7 МДж на згенерований долар (для Ethereum і Litecoin) і 14 МДж (для Monero). Єдиний ресурс, який потребує енергії більше цього рівня, - алюміній, електроліз якого з руди споживає дійсно величезні кількості.
Наголошується, що в цьому році мережа Bitcoin спожила більше електроенергії, ніж Данія. З червня 2016 по червень 2018 року криптовалюти призвели до викиду в атмосферу додаткових 16,5 мільйонів тонн вуглекислого газу.
Нагадаємо, що Україна входить в топ-10 країн за кількістю користувачів криптовалютами. Українці залучили $ 100 млн за рахунок розміщення криптовалют.
Повідомлялося, що Департамент кіберполіції прагне надати криптовалюті законодавчий статус в Україні, щоб мати можливість контролювати та виявляти злочинців.
Детальніше про криптовалюти читайте в матеріалі Олександра Шарова "Криптовалюти: глобальні гроші чи глобальна піраміда" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".