UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мавпи вміють розмовляти - вчені

Вчені вивчили "таємну" мова гібонів, які використовують у своєму спілкуванні близько 450 різних звуків.

Учені з Даремського університету вперше змогли вивчити "мову" з допомогою звукам примати, зокрема гібони, пише британська газета The Telegraph.

Дослідники з'ясували, що у гібонів є свої "слова", якими вони позначають інших тварин, таких як леопарди або орли. На думку вчених, це відкриття дозволяє пролити світло на еволюцію людської мови.

Гібони, відомі своїми гучними криками, вміють також і "шепотіти". Хоча вчені знали про ці "м'які крики" мавп з 1940-х років, але раніше їх насилу можна було б вивчити, оскільки для людського вуха розрізняти такі звуки навіть записуючи їх для аналізу, дуже складно. Допомогла в новому дослідженні чутлива сучасна звукозаписувальна апаратура.

Вчені з'ясували, що мавпи використовують різні "слова", коли добувають їжу, або зустрічаються з "сусідами", можуть називати різних хижаків, роблячи попереджуючі звуки, коли тварина приходить занадто близько. Їм навіть вдалося "підправити" свій голосовий діапазон так, що мавпи можуть попереджати інших родичів про небезпеку, коли хижак поруч: він їх просто не чує.

Виявилося, що мавпи в Таїланді використовують близько 450 голосних звуків у відповідь на певні події або присутність хижаків. Ці "слова" допомагають розрізняти гібонам різні види звірів і птахів.

Раніше суд Нью-Йорка не визнав шимпанзе особистістю. Адвокат стверджував, що шимпанзе - "незалежні істоти з дуже високим інтелектом, які наділені самосвідомістю, здатні до самовизначення і мають право вибирати, як їм прожити своє власне життя".