Вчені заявили про те, що магнітне поле Урану є вкрай нестабільним за своєю природою: планета-гігант змінює свої полюси кожен день. Висновки дослідників опубліковані в журналі JGR: Space Physics.
Вчені вважають, що зсув магнітних полюсів пов'язаний з тим, що магнітне поле планети генерує солоний океан, прихований під її щільною атмосферою. Причиною цього зсуву і того, чому планета обертається на "боці", як сьогодні вважають планетологи, була серія потужних зіткнень Урану з великими "зародками" планет в далекому минулому.
Тепер же дослідники відкрили ще одну незвичайну властивість магнітного поля Урану, намагаючись відтворити те, як атмосфера планети взаємодіє з сонячним вітром. Дані апарата "Вояджер-2" показали, що в одні дні вона була "закрита" магнітним щитом і не бомбардувалася частками сонячного вітру, а в інші – була повністю беззахисна перед його натиском. Для того, щоб з'ясувати, як таке могло статися, вчені склали комп'ютерну модель надр Урану.
Виявилося, що в певні пори року, такі як дні зимового або літнього сонцестояння, магнітне поле Урану виглядає як своєрідний гігантський "рубильник", що перемикає положення полюсів планети кожні 18 неповних годин, рівно через одну добу на Урані. Ці перемикання, як розповідають науковці, породжують своєрідні "дірки" в магнітному щиті планети-гіганта, народження яких фіксував зонд "Вояджер-2" тридцять років тому.
Раніше вчені припустили існування двох невідомих супутників Урану.