UA / RU
Підтримати ZN.ua

Льодовики Африки можуть зникнути до 2040 року – Всесвітня метеорологічна організація

На даний момент тільки три африканських гори покриті льодовиками.

Всесвітня метеорологічна організація (ВМО) опублікувала звіт «Стан клімату в Африці», в якому заявила про те, що до 2040 року льодовики Африки можуть повністю зникнути. У ньому також говориться про те, що до 2030 року 118 мільйонів осіб, які знаходяться за межею бідності, будуть страждати від посухи, повеней та екстремальної спеки, якщо не буде вжито заходів з боротьби зі змінами клімату.

Звіт був підготовлений спільно ВМО, Комісією Африканського Союзу і Економічною комісією Африки.

На даний момент три гори в Африці покриті льодовиками: масив гори Кенія, гори Рувензорі (Уганда) і Кіліманджаро (Танзанія). Незважаючи на те, що льодовики занадто малі, щоб виступати в ролі істотних водних резервуарів, вони мають величезне туристичне і наукове значення. На даний момент теми їхнього відступу набагато вищі, ніж в середньому в світі. Якщо так буде продовжуватися, то до 2040 року вони повністю зникнуть. Очікується, що гора Кенія втратить свої льодовики на 10 років раніше і стане першою вершиною, яка повністю втратила льоди через антропогенне глобальне потепління.

У звіті також йдеться про те, що потепління в Африці йде більш швидкими темпами, ніж в цілому на Землі. 2020 рік обіймав рядок між третім та восьмим серед найспекотніших років в Африці, в залежності від методів підрахунку.

Підвищення рівня моря уздовж тропічних і південноатлантичного узбережя, а також узбережжя Індійського океану перевищує глобальні середні темпи.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Зміна клімату спровокує кризу в сфері охорони здоров'я — FT

Раніше вчені з Університетського коледжу Лондона заявили про те, що товщина льоду прибережних районів Арктики скорочується набагато швидше, ніж вважалося. Дослідники провели нове моделювання, яке показало, що ця швидкість насправді на 70-100% вища за передбачуване.