UA / RU
Підтримати ZN.ua

Льодовик в Альпах забарвився в рожевий колір: чому це погано

Незвичайного забарвлення льодовику надали водорості.

Льодовик Презена в Альпах забарвився в рожевий колір, який викликаний появою на льодовику водоростей, пов'язаних з глобальним потеплінням. Бьяджо Ді Мауро з Національного дослідницького ради Італії впевнений в тому, що такі ж водорості були знайдені і в Гренландії, повідомляє Sciencealert.

Сама по собі поява водороослей під назвою Ancylonema nordenskioeldii не представляє небезпеки. Вони є частиною природного процесу, який виникає в весняні та літні місяці в середніх широтах і на полюсах. Такі ж водорості знайдені і в так званій «Темній зоні» Гренландії.

Зазвичай лід відбиває близько 80% сонячних променів назад в атмосферу. Але коли з'являються водорості, вони роблять лід більш темним, у результаті чого він поглинає більше тепла і тане швидше. Танення льодовика створює ще більш сприятливі умови для водоростей, через що їхня кількість зростає.

«Все, що робить лід темнішим, прискорює його танення за рахунок поглинання тепла», - заявив Ді Мауро. За його словами, на появу водоростей на льодовику могла також вплинути присутність туристів на льодовику і робота підйомників.

«Перегрів планети - це проблема і останнє, чим нам було потрібно, - це водорості. На жаль, ми наносимо непоправної шкоди. Думаю, ми знаходимося в точці неповернення», - додав учений.

«2020 рік - особливий: трапилися жахливі речі. На мою думку, атмосферні явища погіршуються. Зміни клімату стають все більш очевидними», - заявила Еліза Понгіні з Флоренції, яка також працює на льодовику.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Вчені пов'язали весняне танення снігу з глобальним потеплінням

У кінці червня температура за Північним полярним колом досягла рекорду за всю історію спостережень. Стовпчики термометрів у арктичному місті Верхоянськ в Сибіру піднялися до 38 градусів Цельсія.