UA / RU
Підтримати ZN.ua

Літак на сонячних батареях встановив новий рекорд дальності польоту

Літак Solar Impulse, що працює на сонячних батареях, здійснив переліт з американського міста Фенікс (штат Арізона) у Даллас (штат Техас), подолавши за рахунок сонячної енергії рекордні для нього 1,5 тисячі кілометрів.

Літак на сонячних батареях, розроблений і побудований федеральною Політехнічною школою в Лозанні (Швейцарія) пролетів 1541 кілометр маршруту Фенікс - Даллас.

Максимальна висота польоту перевищила 8200 метрів, а середня швидкість щодо землі становила 84 кілометри на годину. Посадку Solar Impulse здійснив у ніч на 23 травня.

Пілот літака, один із засновників програми з його створення Андре Боршберг, додав до переліку своїх особистих досягнень ще один рекорд: раніше він же здійснив найтриваліший, 26-годинний політ на літаку з сонячними батареями. У подальші плани творців і пілотів входить переліт через всю Америку з серією проміжних посадок: передбачається, що Боршберга змінить інший пілот.

Solar Impulse був побудований для демонстрації потенціалу сонячної енергетики. Конструктивно він є планером з розмахом крил 63,4 метра, масою 1588 кг і чотирма електродвигунами сумарною потужністю всього 7 кіловат. Значна частина маси, чотири з половиною центнери, припадає на літієві акумулятори, які дозволяють компенсувати нерівномірність освітлення сонячних батарей під час польоту, однак в польоті Solar Impulse не використовує заздалегідь накопичений під час стоянки заряд. Цим літак відрізняється від низки попередників, які лише підзаряджались сонячною енергією.

У червні минулого року апарат здійснив перший міжконтинентальний переліт із Швейцарії в Марокко, в два етапи подолавши відстань близько 2,5 тисячі кілометрів. На першому етапі перельоту, із Швейцарії до Іспанії, літак пролетів 1,1 тисячі кілометрів. !zn

Читайте також:

Літак на сонячній батареї успішно перетнув Гібралтар

Літак на сонячній батареї Solar Impulse відправився у міжконтинентальний політ (відео)

Вчені з Японії та Австрії створили надтонкі сонячні батареї