UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лікарі знайшли жінку з можливим природним зціленням від ВІЛ

Схожий випадок було описано у 2020 році.

Група вчених під керівництвом Сюй Юй з Інституту Рейгона в США описали випадок аргентинки, якій вдалося позбутися ВІЛ без прийому антиретровірусних препаратів. Тепер учені хочуть зіставити цей випадок з аналогічним, описаним рік тому, повідомляє N+1.

В одному з досліджень, опублікованому в 2020 році, вчені аналізували вірусні вставки в геном клітин «елітних контролерів» та хворих, які приймали антиретровірусні препарати. Медики з'ясували, що під тиском імунної системи у «елітних контролерів» виживають лише провіруси у неактивній частині геному, з якої інформація про РНК не зчитується. Лише такі клітини можуть розмножитись. Через це у процесі імунного відбору в однієї пацієнтки вірус практично зник з організму. Вченим вдалося виявити 19 дефектних, які не здатні до розмноження провірусів, але жодного цілого.

Читайте також: Коронавірус в Україні: Минулої доби виявили майже 11 тисяч нових випадків хвороби

Тепер вчені повідомили про другого схожого пацієнта – жінку з Аргентини, яка понад вісім років не приймала антиретровірусні препарати. Дослідники вивчили 199 мільйонів лімфоцитів крові та 500 мільйонів лімфоцитів плаценти та не знайшли інактивних вставок ВІЛ у геномі. Лікарям вдалося знайти лише сім дефектних провірусів, які були не здатні реплікуватися.

Всі клітини організму перевірити неможливо, як і довести те, що вірусу немає в жодній з них. Але великий обсяг перевірених лімфоцитів вказує на те, що жінці дійсно вдалося позбавитися ВІЛ. На думку медиків, це могло статися через особливості імунної відповіді Т-кілерів. Але яких саме, поки залишається загадкою. Якщо дослідники зрозуміють це, вони зможуть розробити ліки, які дозволять імунній системі інших ВІЛ-інфікованих пригнічувати вірус.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше Всесвітня організація охорони здоров'я заявила про те, що у світі зросла смертність від туберкульозу. Тенденція зростання смертності від туберкульозу пов'язана з пандемією коронавірусу, тому що вона послабила систему охорони здоров'я в багатьох країнах, закривши пацієнтам із хронічними захворюваннями доступ до медичних послуг.