UA / RU
Підтримати ZN.ua

Личинки москітів навчилися їсти мікропластик – вчені

Пластик залишається навіть у дорослих особинах.

Вчені з Університету Редінга провели експеримент, за результатами якого встановили, що личинки москітів Culex pipiens навчилися їсти мікропластик, який залишається навіть у дорослих особинах. Як повідомляє Naked science, пластик може мігрувати в організми інших тварин і, можливо, поширюватися далі по харчовому ланцюжку.

У ході дослідження вчені зібрали 150 личинок москітів і помістили їх у водне середовище, в якому знаходився мікропластик - крихітний пластиковий бісер різної величини. Потім випадковим чином вони відібрали 15 індивідів і перевірили в них зміст пластику. В середньому в кожній личинці знайшлося три тисячі кульок розміром 0,002 міліметра.

У другій стадії експерименту вони дочекалися, коли залишилися личинки перетворяться в літаючих москітів, і повторно відібрали 15 випадкових особин. У них також знайшли пластик, але в набагато меншому обсязі. У середньому москіти носили в собі по 40 кульок. Дослідники відзначають, що личинки москітів заковтують їжу пучком і не можуть відфільтрувати пластик від звичної їжі.

На думку вчених, пластик здатний мігрувати в організми інших тварин: птахів, кажанів і павуків. Можливо, він пошириться далі по харчовому ланцюжку.

Раніше вчені з фонду Ocean Cleanup Foundation провели нову оцінку Великої тихоокеанської сміттєвої плями і заявили про те, що її розміри в три рази перевищує територію Франції.