UA / RU
Підтримати ZN.ua

Крихітний японський апарат не зможе здійснити посадку на Місяць

Команда місії не змогла налагодити зв'язок з супутником.

Крихітний японський посадковий апарат, який був запущений до Місяця разом з кораблем «Оріон», не зможе здійснити посадку на супутник Землі. Як повідомляє Space.com, команді місії OMOTENASHI не вдалося встановити зв'язок з крихітним кубсатом.

"Зв'язок з космічним кораблем встановити не вдалося, і було встановлено, що операцію маневру приземлення на Місяць (DV2) не може бути виконано", - заявило Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA).

Читайте також: Люди можуть почати жити на Місяці вже цього десятиліття – NASA

OMOTENASHI та дев'ять інших кубастів відокремилися від ракети Space Launch System, яка використовувалася для запуску в рамках місії "Артеміда-1", незабаром після старту. У JAXA зазначили, що супутник спостерігали у космосі 20 та 21 листопада, що дає надію на те, що його можна буде перенаправити на нову місію у березні 2023 року.

Поки що йде розслідування причин, через які крихітний апарат не зміг вчасно вийти на зв'язок. Початкові дані свідчили, що його сонячні панелі були направлені убік зірки і що він швидко обертається. Щоб виправити це, команда місії вирішила випустити трохи палива, але «недостатня напруга» змусила вчених відключити передавач.

Планувалося, що апарат здійснить жорстку посадку на Місяць з висоти 100-200 метрів. Пом'якшити її планували за рахунок подушок безпеки та системи амортизації, щоб апарат зміг пережити спробу.

Але зараз кубсат самотньо дрейфує у космічному просторі. Орбітальна динаміка між ним та Землею не сприяє нової місії в найближчі кілька місяців. Але вікно можливостей може відкритися навесні.

Представники місії заявили, що кубсат «пролетить повз Місяць, один раз наблизиться до Землі, а потім вирветься зі сфери земного тяжіння». У березні обертання космічного апарату за умови, що воно залишиться стабільним, дозволить йому отримати більше сонячної енергії.

"Ми плануємо відновити дослідницькі операції приблизно в цей же час, і як тільки зв'язок з космічним кораблем буде встановлений, ми хотіли б провести випробування, які можна буде провести на орбіті", - заявили в JAXA. Ці випробування буде зосереджено на перевірці інструментів, які можуть дозволити невеликим космічним апаратам досліджувати глибокий космос.

Нагадаємо, раніше представники NASA заявили про «запаморочливі» успіхи місії «Артеміда», після того, як відстежили роботу корабля «Оріон» на шляху до Місяця і при виході на місячну орбіту. В агентстві також опублікували знімок супутника Землі, який космічний апарат зробив під час своєї подорожі.