UA / RU
Підтримати ZN.ua

Коти виявилися здатними запам'ятати клички своїх «друзів»

Крім того, тварини запам'ятовують імена своїх господарів.

Японські вчені провели експеримент, який дозволив більше дізнатися про інтелект котів. За словами дослідників, вони можуть запам'ятати імена своїх господарів, а також клички «друзів» без навчання. Стаття з висновками вчених опублікована у журналі Nature.

У ході експерименту вчені прагнули дізнатися, чи можуть коти запам'ятати, як виглядають і як звати членів сімей, у яких вони живуть, а також інших знайомих котів. Експеримент проводився з тваринами, які мешкають у будинках, а також у котячому кафе.

Читайте також: Вчені з'ясували, що домашні кішки "ледачіші" за інших тварин

Кішці показували обличчя людини або морду іншої тварини на моніторі і називали ім'я або прізвисько. Іноді вчені називали правильні імена, інколи ж – ні. Виявилося, що кішки більше часу дивилися на монітор, коли чули неправильне ім'я, ніби намагаючись переконатися, що зображення не відповідає сказаному. Коти ж із котячих кафе звертали мало уваги на зображення на моніторі та кличку, яка звучала.

Крім того, коти, які мешкали у великих людських сім'ях, довше дивилися на монітор у разі виголошення неправильного імені. Більше часу потрібно і тваринам, які жили у своїх сім'ях довше.

Вчені вважають, що їхній експеримент продемонстрував, що коти здатні запам'ятати імена та клички без спеціального навчання.

Раніше вчені заявили про те, що за 10 тисяч років, які пройшли з моменту одомашнення кішок, їхній мозок значно зменшився. За словами дослідників, це дозволить покращити уявлення про те, як тварини пристосовуються до тривалого перебування поряд із людиною.