UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Космічний скат" допоможе NASA дослідити Венеру

Агентство схвалило проєкт, запропонований Університетом Буффало.

NASA прийняло пропозицію Університету Буффало про розробку спеціального апарату для дослідження Венери. Корабель отримав назву BREEZE (Bio-Inspired Ray for Extreme Environments and Zonal Exploration), а на його створення вчених надихнули скати, повідомляє Naked science.

Дослідники припускають, що гнучкі крила дозволять апарату пересуватися в атмосфері Венери. "Користуючись підказками природи, ...> ми прагнемо максимально підвищити ефективність польоту. Це дасть нам недосяжний на сьогоднішній момент ступінь контролю над космічним апаратом, схильним до впливу сильних вітрів", - заявив один з творців проєкту Джавід Баяндор.

Живлення корабля забезпечать сонячні батареї: вони будуть заряджатися раз на два-три дні, коли апарат буде пролітати над освітленою стороною планети.

Варто відзначити, що атмосфера Венери одна з найбільш щільних в Сонячній системі, в 93 рази щільніша за земну. Тиск на поверхні планети дорівнює тиску на глибині 900 метрів у водоймі на Землі. Через непрозорий шар сірчаних хмар з високою відбивною здатністю поверхня планети закрита від прямої видимості, а через парниковий ефект середня температура її тропосфери становить 467 °C - вище, ніж на Меркурії.

Востаннє апарат NASA вивчав Венеру в 2007 році, тоді "Месенджеру" вдалося зробити 50 знімків планети. У 1978 році апарат "Піонер-Венера-2" увійшов в атмосферу планети. У 1984-86 роках атмосферу Венери вивчали радянські апарати "Венера-1" і "Венера-2", а на даний момент її вивченням займається зонд "Акацукі", запущений японським агентством JAXA.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше повідомлялося про те, що дослідники NASA розробляють станції для дослідження Венери. Згідно до задуму вчених, вони будуть схожі на дирижаблі і будуть літати в атмосфері планети на безпечній для людини висоті. На борту кожної венеріанської станції буде по два астронавти. Експедиція триватиме 30 днів, після чого дослідники будуть повертатися на Землю.