UA / RU
Підтримати ZN.ua

Космічний телескоп "Хаббл" показав неоднорідне міжзоряне середовище Чумацького Шляху

У деяких областях нашої Галактики виявилося дуже мало важких елементів.

Спостереження космічного телескопа "Хаббл" демонструють, що області міжзоряного середовища Галактики дуже сильно відрізняються за вмістом важких елементів, повідомляє Naked Science.

Відповідне дослідження провела команда вчених зі швейцарського Університету Женеви. Відомо, що в нашій Галактиці повно різних зірок, планет та чорних дір. Однак більшу її частину займає великий і неосяжний міжзоряний простір.

У ньому знаходиться пил, газ, електромагнітні поля, а також, швидше за все, темна матерія. Вчені встановили, що велика частина міжзоряної речовини припадає на нейтральний водень, точно такий же, як і у зірок.

У деяких зірках відбуваються термоядерні реакції, і з них створюються важкі елементи, які після загибелі зірки поширюються у просторі. Саме тому зірки в нашій Галактиці іноді дуже сильно відрізняються за кількістю цих елементів.

А ось міжзоряне середовище, як вважається, перемішується досить активно, тому його металічність всюди практично однакова.

Читайте також: Молода галактика може змінити уявлення про формування Всесвіту

Для того, щоб встановити це, команда вчених провела експеримент. Вони спостерігали за 25 яскравими й гарячими зірками О-і В-класів в ближньому ультрафіолетовому діапазоні за допомогою космічного телескопа "Хаббл".

Вони досліджували зірки, які знаходяться на різній відстані та в різному напрямку від Землі. Випромінювання цих зірок дало можливість просканувати ділянки Галактики, щоб потім оцінити їх склад.

В середньому, металічність нейтрального міжзоряного середовища склала 55 (± 7)% від сонячного, хоча в деяких областях вона опускається лише до 17%. В результаті, вчені прийшли до висновку, що неоднорідності зі швидкими та великими хмарами "первинного" газу, збереглися ще з часів формування раннього Всесвіту.

Адже вони майже не містять елементів важчих за водень і гелій, та стикаючись з Чумацьким Шляхом погано змішується з речовиною її міжзіркового середовища. В результаті в ній виникають великі області з дуже низькою металічністю.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Нагадаємо, що астрономи виявили біля центру Чумацького Шляху загадкове джерело радіохвиль. На відміну від інших відомих джерел, новий об'єкт не випромінює інші хвилі.