Марсіанський зонд Об’єднаних Арабських Еміратів Hope зробив знімки дискретного полярного сяйва в нічній атмосфері Марса, повідомляє Nature. За допомогою отриманих зображень вчені зможуть вивчати взаємодію сонячної радіації та магнітного поля Марса з його атмосферою.
На Марсі існує три типи полярних сяйв: протонне, розсіяне і дискретне. Але жодне з них не можна побачити неозброєним оком. Це можна зробити, лише за допомогою спеціального обладнання.
Дискретне сяйво, яке сфотографував космічний зонд виникає, коли сонячний вітер стикається з магнітними полями кори Марса. Потім заряджені частинки зустрічаються з киснем у верхніх шарах атмосфери, і саме це змушує кору світитися.
Дослідники виявили, що протонне сяйво відбувається вдень і викликане взаємодією сонячного вітру та водню в екзосфері Марса, а розсіяне сяйво, навпаки спостерігається тільки під час інтенсивної сонячної бурі.
На думку науковців, магнітне поле кори Марса направляє швидкі електрони з космосу вниз до атмосфери. Саме це змушує кору мерехтіти так само, як відбувається полярне сяйво на Землі. Цей вплив локалізованого магнітного поля є унікальною особливістю Марса, тому що він не має магнітного поля, яке створюється ядром, як на Землі.
Нагадаємо, деякі регіони Марса могли бути населеними протягом мільйонів років. Вчені вважають, що Кратер Гейла був придатним для життя.