Корабель "Оріон", запущений у рамках місії "Артеміда", встановив новий рекорд. Він досяг максимальної відстані від Землі, якої колись досягав апарат, призначений для транспортування людей, повідомляє New Atlas.
Попередній рекорд встановив "Аполлон 13" 15 квітня 1970 року. Тепер же «Оріон» без екіпажу на борту досяг відстані 432 200 кілометрів від Землі. Він також передав на планету знімок, на якому можна побачити сам корабель, Землю та Місяць.
Видання зазначає, що ця подія ознаменувала середину місії «Артеміда-1». «Оріон» проходить далекою ретроградною орбітою навколо Місяця, яка вивела його за точку Лагранжа 2. За даними NASA, о 3 годині ночі за київським часом апарат знаходився на відстані 432 тисячі кілометрів від Землі та 69420 кілометрів від Місяця. Він рухається на швидкості 2702 кілометри на годину.
Незважаючи на короткострокову втрату зв'язку з Оріоном, команда NASA зізнається, що він працює набагато краще, ніж очікувалося. Фахівці навіть скасували запуск орбітального обслуговування, оскільки апарат рухається чітко заданою траєкторією.
Згідно з планом, «Оріон» має повернутися на Землю 11 грудня та приводнитися у Тихому океані.
Корабель "Оріон" запустили 16 листопада. Перший запуск у рамках «Артеміди» мав відбутися ще у серпні, але через витік рідкого водню запуск кілька разів переносили. У вересні проблеми усунули, але після старту завадив тропічний шторм «Ніколь», що обрушився на Космічний центр Кеннеді. Через погодні умови старт перенесли з 14 на 16 листопада.
Ракета Space Launch System - найпотужніша з будь-коли створених NASA. Якщо перший випробувальний політ пройде успішно, то астронавти піднімуться на борт для наступного польоту 2024 року, що призведе до висадки на Місяць двох людей 2025 року.
Місію названо на честь богині Артеміди, яка була сестрою-близнюком Аполлона (назва першої американської місячної місії). Передбачається, що «Артеміда» має стати поновленням місячної програми з висадженням американських астронавтів на поверхню природного супутника Землі.
Місія планується в 2025 році, хоча багато експертів вважають, що тимчасові рамки, ймовірно, зрушать.
Про особливості місії "Артеміда" та підготовки до старту читайте у статті Юрія Кирпичова "Америка повертається на Місяць!" на ZN.UA.