UA / RU
Підтримати ZN.ua

Компанія зі США заявила про готовність створити аналог людської печінки на 3D-принтері

Для виготовлення печінки розробники використовують метод пошарового створення фізичного об'єкта. Матеріалом для виготовлення штучних тканин органів виступають живі клітини.

Каліфорнійська біотехнологічна компанія Organovo, що базується у Сан-Дієго, заявила про готовність до кінця 2014 року створити аналог людської печінки за допомогою 3D-принтера.

Для виготовлення печінки розробники використовують метод пошарового створення фізичного об'єкта. Матеріалом для виготовлення штучних тканин органів виступають живі клітини.

За даними компанії, інженери практично вирішили головне завдання, яке тривалий час гальмувало розвиток проекту, - як виготовити функціонуючу сітку судин і капілярів. Проходження цього етапу, за словами біоінженерів, дозволить говорити про можливість створення повноцінних людських органів. Разом з тим, отримана в 2014 роки штучна печінка не буде придатна для трансплантації, але при цьому зможе бути широко використана у вивченні впливу ліків, а також способів лікування онкологічних захворювань.

За даними віце-президента компанії Марка Ренара, відтворення цього важливого людського органу дозволить суттєво економити кошти при проведенні тестів ліків. Вивчення побічних ефектів медикаментів та їхній вплив на печінку обходиться фармацевтичним гігантам у мільярди доларів.

У листопаді 2011 року компанія показала крихітні зразки створеної 3D-принтером тканини печінки без судин, які могли функціонувати протягом 40 днів, реагуючи на будь-які зміни, в тому числі введення токсинів і ліків.

Експерти відзначають, що можливість створювати органи з судинами за допомогою 3D-принтера зробить революцію у трансплантології, відкривши у майбутньому можливість, в тому числі створювати штучні судини для шунтування, імпланти для з'єднання нервових закінчень. !zn

Читайте також:

На 3D-принтері надрукували акумулятор

У США на 3D-принтері створили мікробатарею розміром з піщинку