UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кити почали повертатися в полярні регіони Землі

Всього за 70 років в антарктичних водах вбили 1,3 мільйона китів.

Вчені заявили про те, що через 40 років після заборони комерційного китобійного промислу з'явилися ознаки того, що сині кити почали повертатися в води Антарктики. За останні дев'ять років у водах біля острова Південна Джорджія була помічена 41 нова особина, повідомляє ScienceAlert.

Відзначається, що всього за 70 років в водах Антарктики були вбиті 1,3 мільйона китів. Біля Південної Джорджії вбивали три тисячі особин щорічно. Води біля острова багаті крилем, яким харчуються кити, і вчені вважають, що нові покоління «заново відкривають» цю частину океану.

Схоже ознаки відновлення екосистеми помітили і біля західної частини Антарктичного півострова. Тут кількість гренландських китів наближається до того, яке фіксувалося до китобійного промислу. Малі полосатики тепер регулярно зустрічаються в Чукотському морі біля Аляски.

Вчені відзначають, що після заборони китобійного промислу полярні води є найбільш підходящими умовами для відновлення популяції китів. Їхнє місце існування в цих регіонах все ще відносно незаймане діяльністю людини і містить стабільні запаси їжі.

Незважаючи на те, що заборона китобійного промислу допомогла врятувати китів від вимирання, воно не може захистити їх від нових загроз, які несе з собою глобальне потепління.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Вчені виявили нову групу синіх китів

Раніше експедиція природоохоронної організації Sea Shepherd, можливо, виявила біля західного узбережжя Мексики новий вид китоподібних з сімейства дзьоборилові. Дослідники зустріли трьох особин, які, за їхніми словами, не були схожі на жоден з відомих видів. Унікальними виявилися і звукові сигнали, які вони видають.