Китайська компанія Chengdu Aerospace Science and Technology Microelectronics System Research Institute Co. розробляє проект, який передбачає запуск "штучного Місяця" над містом Ченду. Як повідомляє Naked science, за твердженням представників компанії, супутник дозволить заощадити на електроенергії, оскільки буде відбивати сонячні промені на місто.
Передбачається, що супутник буде оснащений крилами на основі сонячних панелей з особливим відбиваючим покриттям для перенаправлення сонячних променів з космосу. Освітлення на Землі буде приблизно у вісім разів яскравішим за те, що створює Місяць.
Голова компанії заявив про те, що "штучний Місяць" дозволить контролювати і утримувати освітлення на площі від 10 до 80 кілометрів. За твердженнями прихильників проекту, супутник не буде заважати нічний активності живої природи.
Сутінкове освітлення, створюване штучним Місяцем може також стати туристичною визначною пам'яткою в місцевості, вважають розробники. Супутник можна буде також побачити в телескоп з інших місць. Судячи з усього, необхідна технологія вже була випробувана і сам супутник може бути готовий до виходу на орбіту вже у 2020-му році.
Раніше вчені заявили про те, що на Місяці можливі "місяцетруси". Місяць стискається і деформується під впливом тяжіння Землі. Нещодавно на супутнику нашої планети була виявлена тріщина.