Китай став на один крок ближче до того, щоб стати першою країною, яка здійснила посадку на темній стороні Місяця. Сьогодні о 5:28 ранку супутник-рестранслятор "Квейчі" був запущений на стартовому майданчику в провінції Січуань. Коли супутник буде виведений на орбіту, Китай зможе відправити місячний зонд на бік природного супутника нашої планети, яким він ніколи не повертається до Землі, пише The Guardian. Жодна космічна програма до цього часу не проводила таких місій через труднощі з комунікацією.
Через кілька днів "Вейчі" вийде на орбіту Місяця на відстані 455 тисяч кілометрів від Землі. Назва супутника-комунікатора перекладається як "міст сорок" і походить з китайського фолькльору про те, як пташки об'єдналися у міст, щоб поєднати двох закоханих, яких розділило небою. Апарат теж буде мостом між наземними станціями і космічним зондом.
Китай збирається відправити на темний бік Місяця місяцехід "Чанге 4" до кінця цього року. На борту буде насіння картоплі і гусимки звичайної, які будуть потрібні для екперименту з формування "місячної міні-біосфери".
Нещодавно геологи виявили, що у далекому минулому на Місяці існувала рідка вода. На думку вчених, невеликий шматок місячної кори був вибитий з її поверхні приблизно 2,67 мільярда років тому, коли Місяць зіткнувся з великим астероїдом. Все це час він обертався навколо Землі і Місяця, впавши на поверхню планети приблизно 16 тисяч років тому.