UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китайські вчені почали вивчення місячного ґрунту, доставленого на Землю апаратом «Чан'е-5»

Місячний грунт розділили між 13 науковими інститутами.

У Китаї почали вивчення зразків місячного грунту, які були доставлені на Землю зондом «Чан'е-5». Як повідомляє «Сіньхуа», 17 грамів речовини розділили між 13 науковими установами, які подали заявки на участь у дослідницьких програмах.

Директор Центру місячних досліджень і космічної програми при Китайському національному космічному управлінні Лю Цзічжун заявив, що це перша партія місячного грунту. Надалі нові партії також будуть розподілені відповідно до плану проведення досліджень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Канада відправить планетохід на Місяць до 2026 року

Китайський зонд "Чан'е-5", що складається з орбітального, посадкового, злітної і повертається модулів, був запущений 24 ноября.1 грудня космічний апарат здійснив посадку на Місяці, через 48 годин - злітний апарат доставив його до орбітального модуля для повернення на Землю.

Політ став першою подібною безпілотною місією, а Китай - першою за останні 44 роки країною, яка доставила проби місячної породи на Землю.

Попередня місія була організована СРСР у 1976 році, коли проби ґрунту з поверхні супутника Землі збирав апарат «Луна-24».