UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кисню у водоймах під поверхнею Марса достатньо для підтримки життя – вчені

Солоні водойми на Червоній планеті можуть підтримувати життя аеробних мікробів.

Вчені з Каліфорнійського технологічного інституту заявили про те, що солоні водойми, які розташовуються під поверхнею Марса, містять достатньо кисню для підтримки життя аеробних мікробів, повідомляє Naked science.

На думку вчених, в минулому Марс мав щільну атмосферу. Але невеликі розміри планети і відсутність магнітного поля призвели до її поступового виснаження. На даний момент в атмосфері Марса міститься всього 0,14% кисню, тому пошуки можливих слідів життя були зосереджені на анаеробних організмів.

Пізніше дослідники встановили, що в деяких регіонах Червоної планети неглибоко під поверхнею знаходяться водойми, заповнені насиченою мінералами рідкою водою. У ході нового дослідження вчені підрахували кількість кисню, який може міститися в них.

Для цього дослідники розрахували здатність сильно солоної води, що не замерзає навіть на Марсі, розчиняти кисень. Крім того, вони врахували кліматичну історію планети, в результаті показавши, що її приховані водойми здатні містити від 2,5 мкМоль до 2 Моль кисню на кожен кубометр рідини. Особливо велика його концентрація повинна бути біля полюсів, де температура сприяє розчиненню газу.

За словами вчених, в концентрації кисню на Марсі в сотні разів вищі за ті, які необхідні для підтримки життя аеробних мікробів.

27 травня міжнародна група вчених провела комплексний аналіз поверхні Марса і виявила скам'янілості, у яких, імовірно, могли зберегтися сліди життя. За словами дослідників, виявлені ними поклади заліза нагадують залишки на Землі, у яких знаходилися копалини.