США та Україна уклали угоду, яку реалізовуватимуть Міністерство фінансів США та Національний банк України, щодо взаємодії та співробітництва у сфері кібербезпеки та стійкості української фінансової системи. В США вважають, що ті загрози, які наразі відбиває Україна, можуть бути спрямовані і на американську економіку, зазначає Тодд Конклін, заступник помічника держсекретаря США з питань кібербезпеки та захисту критичної інфраструктури.
У коментарі який публікує Нацбанк, представник Держдепу наголошує на продовження співпраці між Україною та США у цьому напрямку та її поточному розвитку: «Ці постійні зусилля не лише зміцнюють кібербезпеку в Україні, але й дають змогу команді Міністерства фінансів США випереджати ризики для нашого власного сектору фінансових послуг. Загрози, з якими стикаються наші колеги в Києві, ймовірно, будуть спрямовані і на Сполучені Штати”.
У коментарі також зазначено, що Міністерство фінансів США та Національний банк України мають “потік інформації про нові загрози кібербезпеці”.
«Ми вдячні колегам з Міністерства фінансів Сполучених Штатів Америки за допомогу в підвищенні потенціалу кіберстійкості української фінансової системи, посиленні її спроможності в реагуванні на кіберінциденти…Особливо актуальним це питання є в умовах гібридної війни, яку вже третій рік РФ веде проти України на додачу до повномасштабної військової агресії», – прокоментував розширення співпраці очільник Національного банку Андрій Пишний.
Що передбачає новий договорів між США та Україною?
Як зазначено у прес-релізі НБУ, нова угода передбачатиме реалізацію механізмів обміну інформацією у сфері кібербезпеки та актуальних кіберзагроз. також є і конкретна технічна допомога – розвиток Центру кіберзахисту Національного банку (CSIRT-NBU) та розроблення і реалізація заходів підтримки Національного банку з питань кібербезпеки в банківському та фінансовому секторах України.
Україна запроваджує кібердипломатію. Відповідні зміни пропонує внести у законодавство, що регулює дипломатичну службу, комітет Верховної Ради з питань цифрової трансформації. У тексті закону міститься тлумачення нового для дипломатичної служби України поняття кібердипломатія. Зокрема законодавці вважають що кібердипломатією є комплекс дій та стратегій спрямованих на просування та захист національних інтересів і реалізацію зовнішньополітичних цілей України в кіберпросторі. також до поняття кібердипломатії пропонують віднести підтримку дипломатичних зносин з іноземними державами їх об'єднаннями та міжнародними організаціями з питань кібердипломатії.