Правоохоронні органи декількох держав розслідують серію кіберпограбувань: хакерам вдалося зняти 45 мільйонів доларів у 26 країнах світу в результаті двох операцій, пишуть західні ЗМІ з посиланням на американську прокуратуру, яка заявила про затримання в США.
За даними американської влади, спочатку хакери отримали доступ до індійського оператора передплачених карток Visa і MasterCard, вкравши номери і паролі магнітних карток. Потім, проникнувши в систему банку, що базується в ОАЕ, кіберграбіжники підняли ліміт зняття готівки в банкоматах. Спільники хакерів у 20 країнах світу перекодували магнітні картки, використавши вкрадену інформацію, і 21 грудня 2012 року зняли в 4,5 тисячі банкоматах 5 мільйонів доларів.
За два місяці злочинцям вдалося суттєво поліпшити свої показники: 19 лютого здобуток кіберграбіжників склав 40 мільйонів доларів за 36 тисяч транзакцій. Друга операція проводилася після злому оператора передплачених карток, що базується в США, а ліміт на зняття готівки хакери підняли в банку Оману. За даними американської прокуратури, частина знятих грошей була поміщена на рахунок в Майамі, на вкрадені кошти купували дорогі автомобілі і годинник.
У Нью-Йорку учасників банди вдалося вистежити завдяки камерам спостереження, які зафіксували, як чоловіки набивали купюрами рюкзаки. В четвер прокуратура Брукліна пред'явила звинувачення сімом затриманим - громадянам США.
Восьмого підозрюваному, передбачуваному ватажку нью-йоркського угруповання, звинувачення були пред'явлені посмертно - він був убитий місяць тому в Домініканській Республіці. Сімом американцям загрожує до 10 років в'язниці за відмивання грошей, до 7,5 років в'язниці за підробку засобів доступу до 250 тисяч євро штрафу.
Американська влада не повідомляє, звідки здійснювалося керівництво операцією в світовому масштабі. За даними ЗМІ, слідство ведеться більш ніж в 10 країнах. Прокуратура США подякувала за допомогу владі Канади, Домініканської Республіки, Мексики, Естонії, Латвії, Румунії, Франції, Німеччині, Іспанії, Бельгії, Італії, Японії, Малайзії, Таїланду, ОАЕ. !zn
Читайте також:
Україна опинилася на четвертому місці в світі за кількістю кібератак
Найбільша хакерська атака в історії загальмувала інтернет
Британського хакера посадили на 3,5 роки за крадіжку квот за Кіотським протоколом
Інтернет партія оголосила DDos атаки на держоргани інструментом прямої демократії