Вчені за допомогою телескопа «Хаббл» отримали знімки комети NEOWISE, яка недавно пролетіла повз Землю. Як повідомляє NASA, телескоп зробив фотографії 8 серпня, знімки комети такої яскравості і з такою високою роздільною здатністю «Хаббл» отримав вперше.
NEOWISE підлетіла на мінімальну відстань до Сонця 3 липня, пролетівши на відстані 43 мільйонів кілометрів від нього. Інші комети зазвичай розпадаються на частини, не витримавши високих температур і гравітаційного стресу. Але на знімках «Хаббла» видно, що тверде ядро комети, ймовірно, залишилося цілим.
Серце комети, крижане ядро, занадто маленьке, щоб «Хаббл» міг його роздивитися. Його діаметр, ймовірно, не перевищує 4,8 кілометра. Але телескопу вдалося отримати знімок хмари пилу і газу, яка оточує ядро. Вона тягнеться приблизно на 18 тисяч кілометрів. Крім того, на знімку помітні два джета, які вириваються з комети в протилежних напрямках. Вони з'явилися в результаті сублімації льоду під поверхнею небесного тіла.
Знімки «Хаббла» допомагають роздивитися колір пилу, який викидає комета, а також те, як він змінюється в міру того, як комета рухається від Сонця. Це допоможе вченим зрозуміти, яким чином тепло від зірки впливає на склад і структуру пилу в комі комети. В кінцевому підсумку вивчення властивостей такого пилу може допомогти дослідникам дізнатися більше про історію Сонячної системи.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Детальніше про комету NEOWISE читайте в статті Ірини Верлюк «Вона відлітає, але обіцяє повернутися» на ZN.UA.