Вчені за допомогою телескопа «Хаббл» отримали знімок галактики IC 1954 яка знаходиться на відстані 45 мільйонів світлових років від Землі в сузір'ї Годинник. На знімку, який був опублікований на сайті обсерваторії, можна помітити яскраву центральну перемичку галактики і її спіральні рукави, пронизані темними смугами пилу.
«Хаббл» зробив знімок за допомогою своєї камери Wide Field Camera 3, отримане зображення є ілюстрацією злагодженої роботи двох обсерваторій. «Хаббл» спостерігав за зірками в сусідніх галактиках в ультрафіолетовому і оптичному діапазоні. Телескоп ALMA, розташований в пустелі Атакама, - збирав дані про диски зореутворення і хмари холодного газу.
Об'єднання двох знімків дозволило вченим з'єднати точки і зрозуміти зв'язок молодих зірок і хмар газу, які їх породжують.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Телескоп "Хаббл" був виведений на орбіту 24 квітня 1990 року екіпажем корабля багаторазового використання "Діскавері" і з тих пір передав на Землю мільйони унікальних знімків, які значно розширили уявлення вчених про будову і походження Всесвіту. За чверть століття апарат провів 1,2 мільйона цільових спостережень за 38 тисячами космічних об'єктів, на підставі яких було підготовлено близько 13 тисяч наукових праць. За словами експертів, "це робить його одним з найбільш ефективних наукових інструментів в історії".