UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Хаббл» зробив свій найбільший знімок, який допоможе у пошуках найрідкісніших галактик Всесвіту

За допомогою знімка вчені також шукатимуть цілі для телескопа Джеймс Вебб.

Міжнародна група вчених опублікувала найбільший знімок у ближньому інфрачервоному світлі, зроблений телескопом «Хаббл». Він допоможе вченим відзначити регіони формування зірок у Всесвіті, а також з'ясувати, як найраніші, найдальші галактики сформувалися, повідомляє Phys.org.

Дослідження, яке проводить «Хаббл», отримало назву 3D-DASH. Воно дозволить вченим виявити рідкісні об'єкти та цілі для новітнього телескопа «Джеймс Вебб».

Читайте також: «Хаббл» зробив знімок незвичайної пари галактик

На даний момент у рамках 3D-DASH вдалося отримати повне дослідження в ближньому інфрачервоному світлі поля COSMOS, одного з найбагатших даними полів для дослідження галактик за межами Чумацького Шляху.

Ця довжина хвилі дозволяє побачити трохи більше, ніж помітно людському оку. Завдяки цьому астрономи можуть розглянути найстародавніші галактики, які знаходяться далі за все.

Щоб знайти рідкісні об'єкти у Всесвіті, вченим необхідно досліджувати великі простори нічного неба. Поки подібні зображення були отримані з Землі і страждали від поганої роздільної здатності, в результаті коло об'єктів, що спостерігаються, було обмежено. Проєкт 3D-DASH дозволить виявити унікальні явища, такі як найпотужніші галактики Всесвіту, надмасивні чорні діри та галактики на порозі злиття.

Щоб отримати такі великі знімки, вчені застосували нову техніку, відому як Drift And SHift (DASH). Вона дозволяє отримати зображення у вісім разів більше, ніж стандартне поле спостережень «Хаббла». Це досягається шляхом комбінування кількох знімків на кшталт панорамного режиму фотографії у смартфоні.

DASH також отримує знімки швидше за стандартну техніку, отримуючи вісім фотографій замість однієї. Таким чином, за 250 годин можна отримати те, на що раніше потрібно дві тисячі.

Телескоп "Хаббл" був виведений на орбіту 24 квітня 1990 року екіпажем корабля багаторазового використання "Діскавері" і відтоді передав на Землю мільйони унікальних знімків, які значно розширили уявлення вчених про будову та походження Всесвіту. За чверть століття апарат провів 1,2 мільйона цільових спостережень за 38 тисячами космічних об'єктів, на підставі яких було підготовлено близько 13 тисяч наукових праць. За словами експертів, "це робить його одним із найефективніших наукових інструментів в історії".