UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Хаббл» показав дивовижну спіральну галактику крупним планом

Галактика знаходиться в сузір'ї Центавра.

Вчені за допомогою телескопа «Хаббл» отримали знімок спіральної галактики NGC 4603, яка знаходиться на відстані 100 мільйонів світлових років від Землі в сузір'ї Центавра. Як повідомляється на сайті обсерваторії, телескопу вдалося зробити знімок галактики крупним планом.

Так, на зображенні можна побачити яскраві рукави блакитного кольору, які відходять від яскравого центру об'єкта. Рукави галактики складаються з молодих зірок, їх пронизують червоно-коричневі нитки, відомі як пилові смуги.

Ця галактика - хороша знайома «Хаббла». В кінці ХХ століття вчені пильно спостерігали за NGC 4603 в пошуках цефеїд - пульсуючих змінних зірок. Їхня яскравість змінюється з певними періодами, що дозволяє вченим точно визначити відстань до світил. Вимірювання відстаней до цефеїд є одним з найнадійніших способів вимірювання відстаней у Всесвіті.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: «Хаббл» зробив знімок квазарів у галактиках, що зливаються

Телескоп "Хаббл" був виведений на орбіту 24 квітня 1990 року екіпажем корабля багаторазового використання "Діскавері" і з тих пір передав на Землю мільйони унікальних знімків, які значно розширили уявлення вчених про будову і походження Всесвіту. За чверть століття апарат провів 1,2 мільйона цільових спостережень за 38 тисячами космічних об'єктів, на підставі яких було підготовлено близько 13 тисяч наукових праць. За словами експертів, "це робить його одним з найбільш ефективних наукових інструментів в історії".