UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Кеплер" допоміг дослідникам вивчити потенційно небезпечні астероїди

На думку дослідників, троянські астероїди прибули з більш холодних куточків Сонячної системи.

Вчені за допомогою телескопа "Кеплер" отримали знімки Головного поясу астероїдів Сонячної системи, що дозволило дослідникам детально вивчити сотні досить великих малих небесних тіл, знімки яких раніше були недоступні для дослідників. Висновки вчених були опубліковані в журналі Astronomy & Astrophysics.

Знімки Головного поясу були отримані телескопом "Кеплер" під час пошуку екзопланет. Вчені виявили на них сотні астероїдів, які знаходяться близько до Землі або належать до так званих "троянським" об'єктів – об'єктів, які слідують за або перед Юпітером по його орбіті.

Читайте також: Астрономи NASA заявили про загрозу зіткнення Землі з великим астероїдом

Спостереження дозволили вченим уточнити властивості і виміряти частоту обертання астероїдів і "троянських" об'єктів, що допомогло їм зробити важливе відкриття, що стосується походження цих небесних тіл.

Як виявилося, всі троянські астероїди обертаються досить повільно, що вказує на те, що вони є "мігрантами" з більш холодних і далеких околиць Сонячної системи, а не небесними тілами, які завжди жили неподалік від Марса, Землі і Юпітера. Відповідно, повинен існувати якийсь механізм, який постійно "транспортує" подібні небесні тіла в околиці Юпітера, де вони стають "троянцями".

Крім того, дослідники виявили, що приблизно чверть троянських астероїдів подорожують не одні, а в компанії супутника, навколо якого обертаються.

Раніше вчені заявили про те, що потенційно небезпечні для Землі астероїди залишаються невидимими для наземних телескопів. До своїх висновків дослідники прийшли, проаналізувавши дані виявлень навколоземних об'єктів кількома обсерваторіями.