Уряд провінції Онтаріо, уряд 3 і приватні компанії збираються вкласти у створення і роботу Vector Institute 170 мільйонів канадських доларів, що дорівнює 127 мільйонам доларів США.
Про це пише Financial Times, додаючи, що інститут досліджень в сфері штучного інтелекту буде розміщений в Університеті Торонто.
Головним науковим радником Vector Institute стане Джеф Гінтон - один зі світових лідерів у розробці штучного інтелекту, якого називають "хрещеним батьком" нейронних мереж. Його директором стане Ед Кларк, який раніше обіймав посаду генерального директора TD Bank Group. За його словами, технологія штучного інтелекту буде визначальною в наступні 20 років.
"Ми хочемо нанести Торонто на мапу світу. Наша мета - підготувати більше експертів зі штучного інтелекту, ніж будь-який університет будь-де", - сказав він.
Видання зауважує, що глобальна боротьба за розробників в області штучного інтелекту пожвавилася, оскільки технологічні компанії в Кремнієвій долині і Китаї почали вкладати величезні кошти в розробку і наймати велику кількість вчених по всьому світу.
Американська компанія CB Insights з 2011 року до тепер зафіксувала понад 140 поглинань приватних компаній, які займалися розробками штучног інтелекту, такими гігантами як Google, IBM, Apple і Samsung.
За словами Кларка, Vector Institute має на меті поглибити дослідження в сфері штучного інтелекту, простимулювати створення стартапів, заснованих на цій технології, і допомогти створенню компаній, які будуть заробляти на революційних розробках. Тим часом, серед спонсорів інституту виступили Accenture, BMO Financial Group, Google і Loblaw Companies. Всі разом вони вкладуть у роботу інституту близько 80 мільйонів канадських доларів.
Раніше дослідники Google створили штучний інтелект, здатний вчитися як людина. Варто відзначити, він не може використовувати узагальнений досвід, на який спираються люди при вирішенні нових завдань, його запам'ятовування носить дещо обмежений характер.
Також повідомлялося про те, що штучний інтелект зрівнявся в тесті IQ з чотирирічними дітьми. Автори використали тест WPPSI третього видання, який застосовується для дітей віком від 2,5 до 7 років.