Апарат Європейського космічного агентства Solar Orbiter поспостерігав і записав на відео рух Меркурія диском Сонця. Як повідомляє Space.com, транзит найближчої до зірки планети стався 3 січня.
Рух планети змогли вловити відразу кілька інструментів апарату, включаючи Polarimetric і Helioseismic Imager (PHI), Extreme Ultraviolet Imager (EUI) та Spectral Imaging of the Coronal Environment (SPICE). На зображеннях PHI Меркурій нагадує темну точку, яка з'являється праворуч від зірки.
Інструмент EUI отримав не статичне зображення, а відео руху Меркурія перед диском Сонця. Крихітна планета особливо добре видна після того, як залишає диск, коли її обрамляють викиди у сонячній атмосфері.
Найбільш вражаючі зображення отримав інструмент SPICE. Цей інструмент призначений для розподілу сонячного світла на складові кольору. Так він може ідентифікувати атоми у різних шарах зірки, оскільки вони існують за різних температур.
«Це не просто погляд на Меркурій, що проходить перед Сонцем, а й такий, що проходить перед різними шарами [сонячної] атмосфери», — заявив Міхо Жанв'є з Інституту космічної астрофізики у Франції.
Раніше європейсько-японський апарат Bepi Colombo передав на Землю нові знімки Меркурія. Зонд зробив знімок 23 червня під час зближення з планетою для здійснення гравітаційного маневру.