New Horizons - автоматична міжпланетна станція NASA, запущена в рамках програми "Нові рубежі" (New Frontiers) і призначена для вивчення Плутона і його природного супутника Харона.
Запуск був здійснений 19 січня 2006 року, з прольотом Юпітера (і гравітаційним маневром в його полі тяжіння) в 2007 році і Плутону - в 2015 році. Після прольоту повз Плутона апарат, можливо, вивчить один з об'єктів поясу Койпера. Повна місія станції New Horizons розрахована на 15-17 років.
Міжпланетна станція New Horizons залишила околиці Землі з найбільшою з усіх космічних апаратів швидкістю. В момент вимкнення двигунів вона склала 16,26 км/с (відносно Землі). Геліоцентрична швидкість склала 45 км/с, що дозволило б станції New Horizons піти з Сонячної системи навіть без гравітаційного маневру близько Юпітера.
Станція New Horizons максимально наблизилася до Плутона (12,5 тисяч км) 14 липня 2015 року о 14:50 за київським часом. Космічний апарат протягом 30 хвилин повинен був провести близько 150 наукових вимірювань. Однак існувала ймовірність, що дорівнює 0,01%, що New Horizons може бути втрачено через зіткнення з частинками космічного пилу і великими тілами. Після прийняття "дзвінка" від міжпланетної станції, вчені переконалися в успішному виконанні нею своєї головної місії.
За результатами отриманої інформації, яку передав космічний апарат NASA збирається найближчим часом дати прес-конференцію, на якій обговорить сучасний стан місії New Horizons і, що ймовірно, озвучить деякі попередні дані.
Під час своєї подорожі New Horizons передавав знімки, які допомогли вченим зробити нові висновки щодо будови поверхні Плутона і Харона, а також інших супутників планети.
Перші кольорові знімки Плутона були отримані космічним апаратом в квітні цього року, коли він перебував на відстані 115 кілометрів від поверхні планети.
14 травня New Horizons передав на Землю фотографії п'яти супутників Плутона: Харона, Стіксу, Никса, Кербера і Химери.
4 липня на апараті стався комп'ютерний збій, в результаті якого він деякий час не міг проводити дослідження і передавати зображення на Землю, але вже 7 липня New Horizons зробив знімок "серця" на поверхні Плутона, яке потім було знято їм при мінімальному наближенні до поверхні планети.
14 липня апарат надіслав на Землю нові кольорові знімки Плутона і Харона, які свідчать про структурну неоднорідності обох космічних тіл.