UA / RU
Підтримати ZN.ua

Інженери створили біоклей для зупинки кровотеч

Він за 15 секунд зупинив кров з рани.

Команда вчених з Массачусетського технологічного інституту створила біоклей, який зупиняє кровотечу, повідомляє N + 1. На створення цієї розробки їх надихнув клей морських жолудів.

Створений інженерами біоклей зупиняє кров за 15 секунд, а масло в складі розробленої пасти витісняє кров з рани, в той час, як адгезивні частки надійно запечатують її поверхню.

Більшість сучасних препаратів для зупинки кровотеч підсилюють власні здатності організму до згортання крові. Але цей процес займає багато часу, а при кровотечі важлива швидкість.

Сюаньхе Чжао з командою інженерів з Массачусетського технологічного інституту створили пасту, яка працює за принципом клею морських жолудів. Вчені помітили, що морські жолуді (роду Balanus) можуть кріпитися до самих різних поверхонь. Вони сильно прилипають до шкіри тварин і навіть до затонулих кораблів.

А саму клейку речовину, яку виробляють морські жолуді, у своєму складі має ліпідний матрикс і адгезивні білки. Разом ці речовини забезпечують міцне зчеплення з поверхнею. Ліпіди очищають поверхню від забруднень і води, а білки відповідають за склеювання частинок.

Читайте також: Вчені розповіли, чому шкаралупа фісташок така міцна

Протягом 15 секунд після нанесення, розроблена вченими паста міцно запечатує рану. Для перевірки результату, клей випробували на печінці щура і свині. Для порівняння дослідники застосували інший схвалений кровоспинний засіб.

Біоклей зупинив кров дуже швидко і значно зменшив крововтрату в порівнянні з іншим засобом, яке не змогло склеїти рану навіть після трьох хвилин. А рана, яку заклеїли біоклеєм була добре скріплена і швидко заживала.

Щоб використовувати цю пасту на людях, їй ще потрібно пройти безліч випробувань. Хоча паста повністю розсмокталася через 12 тижнів після нанесення, поки незрозуміло, наскільки вона безпечна для людського організму.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Нагадаємо, що вчені створили тканину, яка за необхідністю, може ставати міцнішою. Її надрукували на 3D-принтері.