Індійська космічна станція Mars Orbiter Mission, запущена з метою вивчення Марса з орбіти штучного супутника, передала на Землю фото Аравійської землі на поверхні планети. Повідомлення про це було розміщено на офіційному сайті Індійської організації космічних досліджень.
Аравійська земля є невеликий височиною, розташованою в Аравійському чотирикутнику. Останній представляє собою покриту кратерами місцевість. На думку вчених, Аравійський чотирикутник є найстарішим регіоном Марса. На знімку також помітний кратер Гілл, утворений в результаті удару космічного тіла об поверхню планети.
Зображення було зроблене за допомогою Mars Color Camera 22 жовтня на відстані 14893 кілометра над поверхнею планети.
Станція Mars Orbiter Mission, або Mangalyaan, була запущена 5 листопада 2013 року, її вартість склала 74 мільйони доларів і стала рекордно низькою для апаратів подібного класу. Для Індії це перший запуск апарату до Марса і перший запуск космічного апарата до іншого планеті.
На апараті Mars Orbiter Mission масою 1,3 тонни встановлено близько 15 кілограмів наукового обладнання, що складається з п'яти приладів, у тому числі камери, що дозволяють отримувати зображення планети і її атмосфери, спектрометри та аналізатор частинок верхніх шарів газової оболонки Марса.
Раніше повідомлялося про те, що дослідники NASA розповіли про те, що знайшли свідчення існування рідкої води на поверхні Марса. Пізніше агентство представило анімаційне відео, яке моделює рух потоків води на Червоній планеті.