UA / RU
Підтримати ZN.ua

Індія побудує найбільшу сонячну електростанцію у світі

У проекті об'єдналися відразу шість індійських держкомпаній, які створили спільне підприємство зі статутним капіталом у 4,4 мільярда доларів, який буде інвестовано у станцію. Завершити будівництво потужності передбачається через сім років.

Індія має намір побудувати найпотужнішу на планеті сонячну електростанцію номінальною потужністю 4000 мвт, що можна порівняти за потужністю з чотирма повномасштабними ядерними реакторами. Фактично, індійський проект буде в десять разів потужнішим, ніж всі раніше представлені сонячні станції. Площа супер-станції складе 77 квадратних кілометрів.

У проекті об'єдналися відразу шість індійських держкомпаній, які створили спільне підприємство зі статутним капіталом в 4,4 мільярда доларів, який буде інвестовано у станцію. Завершити будівництво потужності передбачається через сім років, а станція розташується поблизу солоного озера Самбхар, що на півночі країни.

Сонячна фотоелектрична станція повинна буде працювати не менше 25 років і, як очікується, щорічно даватиме близько 6,4 мільярда кВт/годин електроенергії. Влада Індії каже, що станція дозволить скоротити викиди СО2 в атмосферу на 4 мільйони тонн на рік. Відзначимо, що ще у 2010 році сумарна потужність індійських сонячних електростанцій становила всього 17,8 мвт, тоді як у минулому році цей показник був збільшено до 2208 мегават. Відповідно до раніше прийнятого урядового плану, до 2022 року в країні будуть працювати сонячні станції загальною потужністю у 20 гігават.

Влада країни каже, що собівартість виробництва сонячної електроенергії в Індії за останні роки скоротилася з 17 рупій (30 центів) за 1 кВт/годину до 7,5 рупії, проте влада у кінцевому підсумку мають намір знизити цей показник до 2 кВт/годину, щоб цей показник перевершив 2,5 рупії за кВт/год електроенергії, одержуваної за рахунок спалювання вугілля і 3 кВт/годину - природного газу.

На сьогодні в Індії ведеться будівництво відразу декількох великих сонячних електростанцій, причому всі вони розкидані у різних частинах країни. !zn

Читайте також:

Японія побудує найбільшу у світі вітрову електростанцію

Індія вперше запустила ракету-носій з двигуном власного виробництва (відео)

Комп'ютерні віруси у найближчому майбутньому зможуть руйнувати електростанції