Індійська організація космічних досліджень (ІSRO) показала людиноподібного робота, якого має намір відправити в космос в грудні цього року. Як повідомляє Times of India, робот, що одержав ім'я Віом Мітра, відправиться в космос в рамках програми Gaganyaan.
Віом Мітра візьме участь у безпілотних запусках, які допоможуть зрозуміти, чи є такий політ безпечним для людей. Робот зробить два польоти в космос, перш, ніж ІSRO приступить до пілотованих запусків. "Наш робот зможе робити все, що робить людина, хоча не так широко, як люди", - заявили в ІSRO.
Відзначається також, що Індія вже відібрала чотирьох астронавтів, які здійснять перший пілотований політ космічного корабля країни. Вони розпочнуть підготовку до запуску вже в цьому році. ІSRO також має намір провести додаткові випробування перед запуском робота.
Політ в космос астронавтів організації запланований на 2022 рік.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
7 вересня індійський модуль "Вікрам" повинен був здійснити посадку на Місяць, але на висоті 2,1 кілометра від поверхні супутника Землі зв'язок з ним було втрачено. Пізніше Індійська організація космічних досліджень (ІSRO) назвала причину аварії місячного посадкового зонда "Вікрам". Апарат не зміг здійснити посадку на Місяць через занадто різке гальмування на другому етапі зниження.
У разі успіху висадки Індія стала б четвертою країною, після СРСР, США і Китаю, яка здійснила висадку на Місяць. Вона також стала б першою країною, яка досягла південного полюса супутника Землі.