UA / RU
Підтримати ZN.ua

Індія планує заснувати базу на Місяці до 2047 року

Науковці створили детальний триетапний план на наступні 24 роки.

Голова індійської організації космічних досліджень (ISRO) Шрі Соманат презентував попередню комплексну дорожню карту дослідження Місяця на симпозіумі, який організували Індійське товариство геоматики та Індійське товариство дистанційного зондування. Індія ставить перед собою довгострокові цілі, щоб створити власну місячну базу та розвинути економіку на ній до 2050 року, повідомляє Space.com.

План ґрунтується на нещодавніх досягненнях Індії на Місяці та має на меті реалізувати польот людини в космос. Дорожня карта Шрі Соманата розділена на три етапи: нарощування технологій (2023-2028 роки), фаза досягнення Місяця (2028-2040 роки) і розбудова бази на супутнику Землі (2040-2047 роки). Команда планує розробку нових ракет-носіїв і розширення можливостей роботизованої посадки. 

План дослідження Місяця
Andrew Jones/ X

ISRO планують застосовувати індійсько-японський марсохід LUPEX та апарат Chandrayaan-4, щоб отримати зразки ґрунту з Місяця. Дослідження триватимуть поки не буде побудовано космічну станцію Gateway на орбіті Місяця. Організація відправить астронавтів на неї, а згодом здійснить пілотовану висадку на Місяць. Надалі заплановано створення місячної бази й сталої економіки на супутнику Землі, яка буде заснована на видобутку корисних копалин і туризмі. 

Щоб виконати деякі з цих місій ISRO розробить ракету-носій наступного покоління. Вона буде частково придатна для багаторазового використання. В агенстві додають, що наразі команда готує тестові місії як крок до пілотованої орбітальної місії за допомогою космічного корабля Gaganyaan. 

Раніше ISRO повідомили про успішну посадку на поверхню Місяця космічного апарату «Чандраян-3». Після цього прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді заявив у жовтні, що Індія повинна прагнути до «нових і амбітних цілей», включаючи висадку астронавтів на Місяць до 2040 року.