Компанія Ілона Маска Neuralink, яка займається створенням інтерфейсів "мозок-комп'ютер", вперше представила свої розробки. Як повідомляє The Verge, метою розробників є вживлення в мозок паралізованих людей пристроїв, які дозволять їм керувати смартфоном або комп'ютером.
Однією з перших розробок стали гнучкі "нитки", які з меншою ймовірністю, ніж матеріали, які використовуються зараз, завдадуть мозку якоїсь шкоди. Товщина ниток становить чотири-шість мікрометра, тобто, вони тонші за людську волосину. Крім того, Neuralink створила машину, яка може імплантувати такі нитки в мозок.
В майбутньому фахівці Neuralink мають намір використовувати лазерний промінь для проходження крізь череп, який замінить бур. За словами Маска, вони мають намір провести експерименти на людях до кінця наступного року. Він також зазначив, що такі нитки вже пройшли випробування на тваринах і "мавпа змогла керувати комп'ютером з ними в мозку".
Маск також заявив, що в майбутньому за допомогою розробки має намір досягти симбіозу людського мозку і штучного інтелекту.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше чеські вчені заявили про те, що стрес, який перенесли люди, які пережили Голокост, мав довгостроковий вплив на структуру їхнього мозку, а також, можливо, міг негативно позначитися на їхніх дітях і онуках. Дослідники помітили у жертв Голокосту зменшення обсягу сірої речовини мозку.