UA / RU
Підтримати ZN.ua

Гігантська «діра» в атмосфері Сонця може спричинити сильні полярні сяйва на Землі

Їх можна буде спостерігати вже 24 березня.

«Діра», яка з'явилася в атмосфері Сонця, може призвести до яскравих полярних сяйв на Землі найближчими днями. Як повідомляє Space.com з посиланням на дані Національного управління океанографічних та атмосферних досліджень США, спостерігати їх можна буде на нижчих широтах, ніж зазвичай.

Читайте також: Викид "темної плазми" на Сонці залишив частину Землі без зв'язку

Коли в короні, верхніх шарах атмосфери Сонця відкриваються діри, вони посилюють потік заряджених частинок, відомий як сонячний вітер. У подібних випадках північні сяйва можна спостерігати набагато далі на південь, ніж у звичайних умовах.

Останнім часом на Сонці відбувається все більше різноманітних подій, оскільки воно наближається до піку свого 11-річного циклу активності, який очікується у 2025 році. Так, нещодавно обсерваторія сонячної динаміки помітила гігантське «торнадо», яке оберталося навколо північного полюса зірки.

Більшість із проявів сонячної активності проходять відносно «безболісно» для Землі, викликаючи лише короткострокові відключення зв'язку та потужні полярні сяйва. Але сильні сонячні шторми можуть вивести з ладу супутники та системи подачі електроенергії. Наприклад, так було під час блекауту у Квебеку 1989 року.

Нагадаємо, 24 березня вчені також очікують на магнітну бурю на Землі. За прогнозами, вона триватиме на три дні, до 26 березня.