UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Хаббл" виявив зірку, яка викидає в космос "ядра" з плазми

Розміри кожного шару плазми в два рази перевищують розміри Марса.

"Хаббл" виявив незвичайні кулі з гарячого газу
Астрономи за допомогою телескопа "Хаббл" виявили гарячі згустки газу, чиї розміри в два рази перевищують розміри Марса, які з'являються поруч з вмираючої зіркою. Як повідомляється на сайті NASA, ці "ядра" з плазми рухаються з такою високою швидкістю, що їм знадобилося б лише 30 хвилин на те, щоб долетіти від Землі до Місяця.

На думку дослідників, ці кулі з'являлися кожні 8,5 років протягом останніх чотирьох століть. Поява цих куль стала загадкою для дослідників, тому що вони не можуть бути викинуті зіркою, біля якої були виявлені, V Гідри. Вона являє собою роздутий червоний гігант, який розташовується на відстані 1200 світлових років від Землі.

Краще на даний момент пояснення цього феномену полягає в тому, що кулі з плазми викидаються невидимою зіркою-компаньйоном, яка рухається навколо V Гідри по еліптичній орбіті і кожні 8,5 років входить в роздуту атмосферу червоного гіганта. По мірі проходження крізь атмосферу зірки компаньйон збирає речовину, яка утворює диск навколо нього і є стартовим майданчиком для згустків плазми.

Раніше астрономи помітили, що невелика галактика, розташована в групі Скульптор, поступово руйнується гравітаційним впливом гігантської галактики, розташованої по сусідству з нею. Виявлена галактика належить до типу карликових сфероїдальних галактик, але, на відміну від інших подібних галактик, вона має витягнуту форму, спрямовану в бік NGC 253. Така форма галактики може вказувати на те, що на неї діє гравітаційний вплив більшої галактики, який сильніше діє на ближній бік.