Вчені встановили, що сучасні жителі Маленезії успадкували гени денисовської людини – вимерлого виду людей, що населяв Євразію, перебування про який відомо дослідникам за рештками, виявленими в Денисовій печері на Алтаї. Нові відомості про схрещування сучасних людей з денисовцями і неандертальцями вчені опублікували в журналі Science.
Вчені провели аналіз генома 1523 людей з усього світу, в тому числі 35 жителів Папуа-Нової Гвінеї. З'ясувалося, що всі земляни отримали від 1,5 до 4% своїх генів від неандертальців. Меланезійці виявилися єдиними володарями денисівської ДНК (від 1,9 до 3,4% геному).
Дослідники також встановили, що приплив генів від неандертальців трапився, як мінімум, три рази, а гени денисівців сучасні люди отримали тільки один раз. Крім того, було встановлено, що деякі ділянки геному людини цілком вільні від подібних домішок.
На даний момент найбільш прийнятним поясненням генів давніх гомінін з Сибіру в ДНК меланезійців можна назвати їхню здатність до морських плавань. Денисівці, потрапляючи в район Меланезії з материкової Азії, повинні були подолати лінію Уоллеса морським шляхом. Ймовірно, що після переходу вони виявилися ізольовані від материка і зберігалися тут до приходу людей сучасного типу. Материкові денисівці до цього моменту, мабуть, зникли, - принаймні, генетичних слідів в популяціях сучасних людей вони не залишили. Ізоляція за лінією Уоллеса зіграла свою роль у збереженні їхніх генетичних ознак - множинне змішування з місцевим населенням призвело до закріплення (інтрогресії) в популяції сучасних людей близько 5% їхніх генів.
Раніше вчені встановили, що гени неандертальців викликають депресії, нікотинову залежність і захворювання шкіри у сучасних людей.