Вивчення космічних "матрьошок" - кластерів галактик, схожих один на інший формою, але таких, що відрізняються розмірами, дозволило астрономам вивчити властивості темної енергії, яка є двигуном розширення Всесвіту. Повідомлення про це було опубліковано на сайті NASA.
У своїх дослідженнях вчені виходили з думки про те, що околиці всіх галактичних кластерів навколо Чумацького Шляху схожі один на інший в рентгенівському діапазоні. Тобто більш великі скупчення галактик є збільшеною копією невеликих. Подібний феномен вчені назвали "ефект матрьошки".
Спостерігаючи за цими скупченнями галактик, вчені змогли розрахувати точну відстань між ними, що дало їм деякі уявлення про темну енергію. Зокрема, дослідниками було встановлено, що властивості темної енергії не змінювалися за весь час її існування. Крім того, дослідники встановили, що темна енергія пов'язана з "космологічною константою" з Загальної теорії відносності Ейнштейна.
В рамках досліджень вчені вивчили 320 галактичних кластерів, які розташовуються на відстані від 760 мільйонів до 8,7 мільярдів світлових років від Землі.
Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили загадкові спалахи, які можуть бути доказом існування паралельного Всесвіту. Світіння було виявлено під час аналізу карти реліктового випромінювання, яке також називають "Луною Великого вибуху".