UA / RU
Підтримати ZN.ua

Фрагмент китайської ракети загадково розпався на частини на орбіті Землі

Утворилося понад 50 нових фрагментів космічного сміття.

Космічні сили США підтвердили, що ввечері 12 листопада частина китайської ракети-носія, яка знаходилася на висоті близько 500 кілометрів від Землі, розпалася на частини. У результаті утворилося понад 50 нових фрагментів космічного сміття, повідомляє Forbes.

Це космічне сміття знаходиться на тій же висоті, де проходить орбіта супутників Starlink, і вище, ніж Міжнародна космічна станція.

Ракету-носій «Чанчжен-6А» було запущено 11 листопада, вона вивела на орбіту супутник спостереження Землі «Юньхай-3».

Читайте також: Корабель Cygnus пристикувався до МКС, незважаючи на поломку

«Схоже, що корпус ракети вийшов з ладу невдовзі після випуску корисного навантаження «Юньхай-3», оскільки спостереження за двома послідовними прольотами над США протягом кількох годин після запуску показують витік палива з ракети. Усі фрагменти швидко оберталися, створюючи чіткі візерунки спалахів», — заявив астроном Сіз Басса.

Фрагмент ракети був набагато меншим, ніж прискорювач «Чанчжен-5», який на початку листопада впав на Землю в районі Тихого океану. Частини «Чанчжен-6А» можуть знову увійти в атмосферу нашої планети, де вони, швидше за все, згорять. Але, на думку Басса, на це може знадобитися кілька років. На своєму шляху до Землі ці фрагменти пройдуть через орбіту МКС.

На даний момент невідомо, чи було руйнування ракети пов'язане з зіткненням з якимсь об'єктом на орбіті або воно стало наслідком проблем при скиданні палива. За наявними даними, супутник «Юньхай-3» був успішно доставлений на орбіту і не постраждав від вибуху. Ступінь ракети спостерігався на орбіті окремо від супутника, який уже внесено до каталогу.

На початку листопада в Тихий океан упали уламки ракети-носія «Чанчжен-5». Це вже вчетверте, коли фрагмент «Чанчжен-5» неконтрольовано впав на Землю. У попередні рази фрагменти впали неподалік узбережжя Африки, в Індійський океан неподалік Мальдів і поблизу острова Борнео. Передостанній випадок стався на початку серпня.

На щастя, під час подій ніхто не постраждав.