Facebook заблокував з початку року 5,4 мільярда фальшивих акаунтів, що є ознакою постійної боротьби в соціальних мережах з маніпуляціями і дезінформацією.
"Ми поліпшили нашу здатність виявляти і блокувати спроби створення підроблених, образливих облікових записів", - йдеться у звіті соцмережі.
Facebook вважає, що фальшиві акаунти, де хтось прикидається фізичною або юридичною особою, якої не існує, представляли близько п'яти відсотків його активних користувачів по всьому світу протягом другого і третього кварталів цього року.
Соціальна мережа вклала значні кошти у пошук і знищення облікових записів, створених для обману людей про те, звідки походить інформація, особливо коли вона поширюється в рамках скоординованих кампаній з політичними чи соціальними завданнями.
США лідирують за кількістю запитів на відкриття даних користувачів. За ними слідують Індія, Великобританія, Німеччина і Франція.
Згідно зі звітом, Facebook отримав 50 741 запит від США про надання інформації про 82 461 акаунт, причому приблизно дві третини з них були зроблені таким чином, щоб соціальна мережа не дозволяла користувачам дізнаватися про запити.
"Ми завжди ретельно перевіряємо кожен запит уряду на отримання даних облікового запису, щоб переконатися, що він має юридичну силу", - заявив заступник генерального радника Facebook Кріс Сондербі в онлайн-повідомленні про останні дані.
Ера підключення в Україні 4G-зв'язку не проходить даром. За останніми даними, проникнення смартфонів в Україні склало 57%. А більше половини пошукових запитів йдуть вже з мобільних пристроїв.
Детальніше про тотальну залежність користувачів і доступність їх особистих даних читайте у статті Германа Богапова "Хард і Софт" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".