Соціальна мережа Facebook і сервіси, що належать їй, включаючи Instagram, не будуть зберігати дані користувачів у країнах, де порушують права людини. Про це заявив засновник компанії Марек Цукерберг у корпоративному блозі.
"Люди чекають, що ми не будемо зберігати конфіденційні дані в країнах зі слабким захистом прав людини, таких як приватність і свобода слова, щоб захистити дані від несанкціонованого доступу", - написав він.
Цукерберг також зазначив, що Facebook буде базуватися на кількох нових засадах побудови системи захисту даних користувачів. До них він відніс, зокрема, використання ключів шифрування, і те, що повідомлення та історії будуть зберігатися не довше, ніж "необхідно для надання послуги" або "чим хоче користувач".
Нагадаємо, в Канаді почалося розслідування у зв'язку з можливим зловживанням персональними даними користувачів Facebookкомпанією Cambridge Analytica. Згідно із заявою Facebook, професор психології Кембриджського університету Олександр Коган створив на платформі соцмережі додаток "This is your digital life", яке просило у вас дозвіл на доступ до особистої інформації. Пізніше зібрані таким чином дані 270 тисяч користувачів були передані третім особам.
Засновник Facebook Марк Цукерберг визнав, що компанія Cambridge Analytica, яка працювала над кампанією президента США Дональда Трампа, виявила вразливість у захисті соцмережі і некоректно скористалася особистими даними користувачів.