UA / RU
Підтримати ZN.ua

Еліта стародавнього Єгипту пила пиво, схоже на кашу

Таке пиво вживали під час церемоній та ритуалів.    

У стародавньому єгипетському місті Ієраконполіс близько 5800 років тому місцева еліта пила дуже густе пиво, за консистенцією схоже на кашу, свідчить дослідження, опубліковане в науковому журналі Journal of Anthropological Archaeology.

Учені виявили залишки пива на фрагментах кераміки п'яти глечиків солом'яного кольору з плоским дном, які, ймовірно, використовувалися для транспортування пива у великій кількості.

У чотирьох посудинах у формі мензурки з тонкої глини, покритої чорним топпінгом, також було виявлено залишки пива, що свідчить про їх використання для пиття та сервірування столу.

Читайте також: Археологи виявили в Норвегії 60-метровий довгий будинок епохи вікінгів

У стародавньому Єгипті пиво було не просто продуктом харчування, а й "символом статусу та влади", важливим для елітних бенкетів та похоронних ритуалів "в цьому та наступному житті".

Це була "густа каша" - швидше за все, каламутна та солодка, з низьким вмістом алкоголю - яка здебільшого виготовлялася із пшениці, ячменю та трави.

На сьогоднішній день в Ієраконполісі виявлено більше дюжини стародавніх пивоварень, хоча докладний опис рецептів - це "питання досліджень, що продовжуються".