Технології штучного інтелекту наразі дуже швидко розвиваються. Цілком закономірно, що настане час, коли в середовищі цих технологій, винесених у глобальну мережу, почнуться спонтанні процеси самоорганізації, зазначає Валентин Ткач у своїй статті для DT.UA.
За його словами, спрогнозувати наслідки розвитку штучного інтелекту нереально, особливо якщо до початку цих процесів людство прийде етично розхристаним та морально дезорієнтованим.
"Не виключено, що в певний момент штучному інтелекту просто набридне ця самогубна поведінка людей, їхнє взаємовинищення; він визначить їх як безперспективну, помилкову версію еволюції-гри і вирішить позбутися людей як набридливих обставин. Або ж, у кращому разі, відведе людині упосліджене місце в новій гібридній реальності, скажімо таке як віруси, мікроби, гриби і т.д", - пише автор.
Зазначається, що штучний інтелект - це грядуща нова та неосяжна рента глобальної Мережі.
"Лише через збереження етичного і морального світу ми, люди, зможемо вберегтися від перетворення її на прокляття, зберігши як унікальність", - резюмує Ткач.
Детальніше про парадрокс глобальної інформаційної мережі читайте в матеріалі Валентина Ткача "Рента глобальної Мережі: унікальність чи прокляття?" в матеріалі для DT.UA.