Телескоп "Джеймс Вебб" зміг "зазирнути" в атмосферу гігантської планети, яка обертається навколо двох зірок, на кшталт фантастичного Татуїна. Апарат виявив тут хмари з силікатів, схожих на пісок на Землі, повідомляє Space.com.
Планета під позначенням VHS 1256b знаходиться на відстані 40 світлових років від нас. Вона в 19 разів масивніша за Юпітера і здійснює оберт навколо своїх зірок за 10 тисяч років. Таким чином, вона знаходиться приблизно в чотири рази далі від світил, ніж Плутон – від Сонця.
Спостерігаючи за світлом планети, "Джеймс Вебб" помітив ознаки хмар, що складаються з силікатів, які періодично опадають дощами, переміщаючись в атмосфері, розпеченій до 815 градусів за Цельсієм.
«Більш дрібні частинки силікату в її атмосфері можуть бути більше схожі на крихітні частинки диму. Великі зерна можуть бути схожі на дуже гарячі, дуже маленькі частинки піску», — заявила одна з дослідників Бет Біллер з Единбурзького університету.
Команда також виявила в атмосфері VHS 1256b воду, метан, окис вуглецю та двоокис вуглецю, назвавши це «найбільшою кількістю молекул, що коли-небудь були ідентифіковані одночасно на планеті за межами нашої Сонячної системи». Дослідники все ще працюють над тим, щоб структурувати ці елементи в атмосфері небесного тіла.
Раніше вченим вдалося знайти в архівних даних свідчення недавнього виверження вулкана на Венері. Це свідчить про те, що планета є геологічно живою.