UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Джеймс Вебб" передав на Землю фотографії Сатурна

Телескоп завершив "сімейний портрет" гігантів Сонячної системи.

Телескоп "Джеймс Вебб" передав на Землю перші фотографії Сатурна, завершивши створення "сімейного портрета" гігантських планет нашої системи. Як повідомляє NASA, знімок було зроблено 25 червня за допомогою інфрачервоної камери телескопа.

На отриманих зображеннях сам Сатурн виглядає дуже темним, оскільки метан поглинає всі сонячні промені, що досягають планети. Але ось крижині кільця газового гіганта яскраво світяться, через що на знімках «Джеймса Вебба» Сатурн постає не таким, як завжди.

Читайте також: "Джеймс Вебб" зробив вражаючі знімки Урана

На знімках можна чітко роздивитися систему кілець планети, а також кілька її супутників: Діону, Енцелад і Тефію. Додаткові дані, які не потрапили на зображення, дозволять дослідникам вивчити деякі з найбільш тьмяних кілець планети, наприклад, кільце G, яке не можна побачити на знімку.

Кільця Сатурна складаються з масиву кам'янистих та крижаних фрагментів різних розмірів. Вони можуть бути меншими, ніж піщинка, або такими, як гори на Землі.

Крім того, вчені змогли розглянути особливості атмосфери Сатурна, які були недоступні раніше. Незважаючи на те, що за атмосферою планети спостерігала станція Cassini, розглянути її на цій довжині хвилі вдалося вперше.

На зображенні відсутні знайомі смуги, які зазвичай видно у глибших шарах атмосфери Сатурна. А плями на планеті нагадують великомасштабні планетарні хвилі в стратосферних аерозолях високо над основними хмарами, потенційно подібні до тих, які спостерігалися в ранніх спостереженнях Юпітера за допомогою Webb NIRCam.

Нещодавно вчені використали «Джеймс Вебб» для дослідження Енцелада і виявили великий шлейф, що виходить від південного полюса супутника, який містить як частинки, так і велику кількість водяної пари - цей шлейф живить кільце E Сатурна.